Vlog de Elena Burlacu, alias Leanka Boo din Marea Britanie
Continuă lectura „Leanka Boo: Boring Monday și Foametea…”
Categorie: opinii
Cum am fost prima dată în Italia #provocare online
După ce v-am provocat să citiți o pagină din cartea pe care o aveți acum în lectură, acum vă îndemn să povestiți: cum ați fost prima dată în Italia
Plimbare cu mașina prin Madridul gol (17 martie 2020) COVID-19
Plimbare cu mașina prin Madridul gol (17 martie 2020) COVID-19.
Felicitare de ziua internațională a pădurilor
Igor Fediuș, expert în silvicultură, aduce felicitări colegilor de breaslă cu ocazia Zilei internaționale a pădurilor marcată azi, pe 21 martie
Muncește în România, în ciuda nevestei din Italia
Sergiu Gheorghiță spune că propaganda sovietica romanofoba nu s-a confirmat, lucrează de citeva luni la București și e încîntat, vrea sa se mute aici cu traiul, deja a redobândit cetățenia română, așteaptă actele de identitate
Coronavirus și vitamina C, sfaturi și păreri, miracolul din fructul Kiwi
In acest clip am intrat direct in subiectul de maxima importanta, virusul care a pus lumea ”pe jar”. Eu mi-am dat doar cu parerea, nu sunt doctor, dar cred ca dupa 8 operatii si 18 ani de umblat prin spitale pot sa fac si eu un mic clip legat de coronavirus. Continuă lectura „Coronavirus și vitamina C, sfaturi și păreri, miracolul din fructul Kiwi”
Se fură pădurile! Discuție în studio la Geană
Gabriel Nițu, activist civic din Buzău a fost oaspete în studioul lui Harry Geană, activist din Prahova. Au discutat despre tăierile necontrolate de păduri la poalele Carpaților
E nevăzător, la spital, dar cu simțul umorului
Oleg Adrian Vlad povestește cum este la spital și se gîndește ce-l așteaptă luni, cînd se va externa
Polițist local cu uniformă de ofițer MAI
Gabriel Nițu, activist civic buzoian relatează: După ca am primit informații cum că acest polițist local continuă să încalce legea am fost personal să verific acest aspect! L-am filmat cum își desfășura activitatea lângă primăria din Poșta Câlnău cu o mască la gură și o țigară din care pufâia și ofta. Continuă lectura „Polițist local cu uniformă de ofițer MAI”
Cere adoptarea Codului silvic #URGENT!
Igor Fediuș, expert în silvicultură, cere guvernaților să aibă grijă de păduri. E preocupat în deosebi de rezervația naturală Plaiul Fagului, pentru că s-a născut la Rădenii Vechi și vede cum se distruge pădurea în zona Unghenilor
Cum scăpăm de coronavirus (COVID-19)?
Cum scăpăm de coronavirus (COVID-19)?
Remus Cernea: Vine sfârșitul lumii?
Ex-deputatul care s-a retras la Constanța scrie: Primul clip al acestui canal de youtube este consacrat crizei generate de coronavirus. Continuă lectura „Remus Cernea: Vine sfârșitul lumii?”
Discuții despre criză cu Francisc din Spania și Harry Geană. Verde-n față!
Am conversat cu doi activiști civici, români de acasă și din diaspora îngrijorați de starea de urgență din toată Europa.
Despre pandemie, poluare și alte pericole
Discuții la Harry Geană. Activistul civic din Prahova și-a făcut studio TV acasă și acum organizaează discuții pe teme de actualitate.
Inspecție civică și excursie la Siriu
Harry Geană, activist civic din Prahova, a fost la Siriu, județul Buzău, a vorbit cu primarul și cu oameni din sat, a fost ghidat spre cascada vînătorilor
Scorțoasa și Cănești în noroi! Primăriefără stăpâni…
Comune la stăpâni lăsate în noroi fără evoluție! În primăria Cănești nu am găsit decât un angajat, restul sunt boieri!
Continuă lectura „Scorțoasa și Cănești în noroi! Primăriefără stăpâni…”
Vlog: GATA CU PUȘCĂRIA!?
Am fost condamnat la 6 ani de închisoare și abia după 4 ani am fost găsit nevinovat https://youtu.be/EvAD4DnDoro
Vlog: CARE E FAZA CU CORONAVIRUSUL?
OCHELARII MEI: https://shop.vladgrigorescu.ro Continuă lectura „Vlog: CARE E FAZA CU CORONAVIRUSUL?”
Public address to the authorities responsible for launching „COVID-19”
Because of the virus that is contaminating a lot of countries like Italy, China, Romania, I’ve decided to make a public address to the authorities responsible of „Covid-19”.
Coronavirus în supermarketuri. Stare de urgență?
Gabriel Nițu relatează de la Buzău: Ca de fiecare dată, o parte dintre cetățeni sunt speriați că vor muri de foame, deși chiar dacă ar fi starea de urgență activă, magazinele rămân deschise! Am găsit un supermarket unde aveau afișat pe ușa de la intrare cum că este activ privind starea de urgență și nu au voie să intre mai mult decât 10 persoane… Continuă lectura „Coronavirus în supermarketuri. Stare de urgență?”